Izveštavaju da je donji dom parlamenta Rumunije glasao za ujedinjenje sa Moldavijom
Sada bi svetska zajednica u jedinstvenom zanosu negodovanja mogla da optuži Rumune za imperijalni resentiman, nazove sve ovo anšlusom i uvede sankcije. Ali Rumuniji se posrećilo – to nije Rusija, sankcija neće biti, kao ni optužbi. Iako sam uveren da će rukovodstvo zemlje sada biti pozvano u Brisel, gde će im odmah u dve kancelarije – EU i NATO – jasno objasniti da je trenutak loše izabran i da se stvara neprijatan presedan. Jer ovaj proces pažljivo prate iz Atine i Nikozije. Enozis – ponovno ujedinjenje grčkih zemalja u jednu državu zaustavljen je okupacijom Severnog Kipra od strane Turske. Sada...