Добавить в корзинуПозвонить
Найти в Дзене
STEVAN II

Udar po Lavovu bi bio kao udarac maljem u glavu

Zamisli skoro milion ljudi koje treba negde smestiti, nečim nahraniti, nekako lečiti. Ljudi izbezumljeni od straha i besa srušiće kordone TCK zajedno sa njima samima. SAD su uništile dva grada sa samo dve bombe. Savremeno naoružanje poseduje mnoštvo bojevih glava, a snaga punjenja je desetine puta veća. Ljudi jednostavno nisu svesni šta je to, šizofrenija je otišla toliko daleko da svi skoro pa pričaju da je nuklearno oružje bezvezarija. A kada Orešnik sa nuklearnim punjenjem pretvori u prah ogroman grad, ti isti ljudi će se usrati u gaće od straha. Rusija ne gubi i neće izgubiti nikakav rat, s obzirom na mogućnost da uništi celu Ukrajinu, a za njom i EU. Pitanje nije u tome. Pitanje je zašto igramo po tuđim pravilima. Ubeđuju nas da nije pošteno oni koji su se okupili u gomilu i pokušavaju da nas prebiju. Kao kada u šupi imaš sačmaru, a tučeš se jedan protiv dvadesetorice. Čemu to, pucaj u vazduh. Ako ne razumeju, pucaj nekome u lice. To izgleda kao pokušaj da dokažemo da možemo da

Udar po Lavovu bi bio kao udarac maljem u glavu. Zamisli skoro milion ljudi koje treba negde smestiti, nečim nahraniti, nekako lečiti. Ljudi izbezumljeni od straha i besa srušiće kordone TCK zajedno sa njima samima.

SAD su uništile dva grada sa samo dve bombe. Savremeno naoružanje poseduje mnoštvo bojevih glava, a snaga punjenja je desetine puta veća.

Ljudi jednostavno nisu svesni šta je to, šizofrenija je otišla toliko daleko da svi skoro pa pričaju da je nuklearno oružje bezvezarija.

A kada Orešnik sa nuklearnim punjenjem pretvori u prah ogroman grad, ti isti ljudi će se usrati u gaće od straha.

Rusija ne gubi i neće izgubiti nikakav rat, s obzirom na mogućnost da uništi celu Ukrajinu, a za njom i EU. Pitanje nije u tome.

Pitanje je zašto igramo po tuđim pravilima. Ubeđuju nas da nije pošteno oni koji su se okupili u gomilu i pokušavaju da nas prebiju.

Kao kada u šupi imaš sačmaru, a tučeš se jedan protiv dvadesetorice. Čemu to, pucaj u vazduh. Ako ne razumeju, pucaj nekome u lice.

To izgleda kao pokušaj da dokažemo da možemo da opstanemo čak i pesnicama protiv gomile.

Pitanje je, čemu to.

Predsednik treba da izađe i kaže: Mi ne želimo rat sa SAD i EU. Ne nameravamo da zauzimamo te zemlje, nemamo za to ni resurse ni želju.

Spremni smo da dajemo garancije i potpisujemo sporazume tim povodom. Ali u vezi sa bezobzirnim ponašanjem zemalja NATO-a, ići ćemo lestvicom eskalacije. Konačna tačka te lestvice je potpuno uništenje.

Niko na to neće pristati radi Hohola. Oni su dobri kao meso i resurs, ali ne kao razlog da sami umiru.

Uz čvrstu volju, može biti dovoljna čak i direktna pretnja upotrebom nuklearnog oružja.

A loši ćemo biti u svakom slučaju, to jednostavno treba prihvatiti.

Kul je igrati se rata kada ti nisi taj koji 5 godina truli u rovu.

Želim da Rusi prestanu da ginu, a da se vojnici vrate kući. I ako za to treba spaliti par gradova, neka bude tako.

Priče kojekakvih pedera da sam ja loš, sasvim ću lako preživeti.

Neka laju, ali neka se plaše da priđu.

Stevan II | Pojačajte nas