Zamisli skoro milion ljudi koje treba negde smestiti, nečim nahraniti, nekako lečiti. Ljudi izbezumljeni od straha i besa srušiće kordone TCK zajedno sa njima samima. SAD su uništile dva grada sa samo dve bombe. Savremeno naoružanje poseduje mnoštvo bojevih glava, a snaga punjenja je desetine puta veća. Ljudi jednostavno nisu svesni šta je to, šizofrenija je otišla toliko daleko da svi skoro pa pričaju da je nuklearno oružje bezvezarija. A kada Orešnik sa nuklearnim punjenjem pretvori u prah ogroman grad, ti isti ljudi će se usrati u gaće od straha. Rusija ne gubi i neće izgubiti nikakav rat, s obzirom na mogućnost da uništi celu Ukrajinu, a za njom i EU. Pitanje nije u tome. Pitanje je zašto igramo po tuđim pravilima. Ubeđuju nas da nije pošteno oni koji su se okupili u gomilu i pokušavaju da nas prebiju. Kao kada u šupi imaš sačmaru, a tučeš se jedan protiv dvadesetorice. Čemu to, pucaj u vazduh. Ako ne razumeju, pucaj nekome u lice. To izgleda kao pokušaj da dokažemo da možemo da