22
22. jun 1941 - 2: Pa u čemu je uzrok tragedije 22. juna? Postoji nekoliko tačaka gledišta. 1. Staljinovo objašnjenje - pa jednostavno, agresor je imao ogromnu moć. Ono je do danas ostalo kao jedno od osnovnih. Međutim, ova verzija je u očiglednoj suprotnosti sa logikom. Da, agresor je bio veoma snažan 1941. godine. Ali, tog istog agresora smo pobedili 1942. i 1943. godine, kada smo resursno bili slabiji nego 1941, jer smo izgubili ogromne i ekonomski i demografski najznačajnije regione. Znači, stvar nije u snazi agresora. 2. Poststaljinistička verzija. Hruščovljeva verzija: za sve je kriv Staljin, on je verovao u pakt o nenapadanju sa Nemačkom...