Danas je Dan sećanja i žalosti, ukratko za one koji neznaju
: 22. juna 1941. godine na Sovjetski Savez napala je najveća i najjača armija u istoriji čovečanstva; brojnost trupa Vermahta iznosila je oko 7 miliona i 200 hiljada ljudi. To su bile ujedinjene snage praktično cele Evrope. Poređenja radi, trenutna vojska SAD broji oko 1,5 miliona ljudi. Tehnički, nemačke i pridružene trupe nadmašivale su naše u svemu. SSSR nije imao šanse. Staljin nije bio glup (uostalom, vrhovni vladari nikada nisu glupi, otkriću vam tajnu) i ulagao je sve napore do poslednjeg...