Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի մայոր,Արցախի հերոս
Սեպտեմբերի 29-ին Արեգասար լեռան մոտ Առուշանյանը իր զինակիցների հետ մարտի մեջ է մտնում ադրբեջանի զինված ուժերի մեծաքանակ զորքի դեմ։Հրամանատարությունից երկու անգամ ստանալով նահանջի հրաման՝ չի ենթարկվում և իր անձնակազմով ոչնչացնում է ադրբեջանական 4-ից ավել զրահատեխնիկա ու պատճառում մեծ քանակությամբ կենդանի ուժի կորուստ։Առուշանյանը զոհվում է իր ՀՄՄ-ն ադրբեջանական զրահապատ մեքենայի մեջ մխրճվելով և այն պայթեցնելով։
Майор Армии обороны Республики Арцах,Герой Арцаха
29 сентября у горы Арегасар майор Давид Арушанян со своими парнями вступили в бой против многочисленного подразделения азербайджанских вооруженных сил.Получив дважды приказ от командования об отступлении,он не подчиняется и уничтожает со своим экипажем более 4 азербайджанских бронемашин,нанося большие потери живой силы.Арушанян погиб, когда БМП которым он управлял,протаранил азербайджанский бронетранспортер и взорвал его.