TOSHPTI XODIMLARINING KASABA UYUSHMASI FAOLIYATI SARHISOB QILINDI
2022 yilning 28 aprel kuni Toshkent pediatriya tibbiyot institutida jamoa shartnomasining 2021 yildagi ijrosiga bag‘ishlangan institut kasaba uyushmasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbirda O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Toshkent shahar Kengashining mas’ul xodimlari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda Toshkent pediatriya tibbiyot instituti xodimlari kasaba uyushmasi raisi A.M.Mannanovning 2021-2023 yillarga tuzilgan jamoa shartnomasining 2021 yil mobaynida bajarilgan ishlar yuzasidan hisoboti tinglandi. Unda, 2021 yilda muassasada xodimlarni ijtimoiy himoya qilish borasida amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi.
Shuningdek, hisobotlardan kelib chiqib muzokaralar bo‘lib o‘tdi va Muassasa jamoa shartnomasini bajarilishi qoniqarli deb hisoblandi.
Yig‘ilish yakunida Toshkent shahar kengashi mas’ullari va mutaxassislari hamda institut xodimlari bilan muassasa xodimlari kasaba uyushmasining kelgusidagi rejalari muhokama qilindi hamda xodimlarning mehnat huquqi bo‘yicha savollariga javob berildi.