Ja sam crnkinja, ja sam trans osoba, suočavam se sa višestrukim oblicima diskriminacije. Neverovatno je važno biti vidljiv danas i stoga marširati da bismo pokazali da smo zajedno, da smo ujedinjeni i da je to ono što Francuska predstavlja. Uprkos vrućini, hiljade ljudi okupilo se ovog nedeljnog popodneva, 21. juna, u Parizu kako bi demonstrirali protiv rasizma i krajnje desnice. Skup je organizovala organizacija La France Insoumise (Nepokorena Francuska), a prisustvovalo je i nekoliko stranačkih ličnosti, poput Žan-Lika Melanšona, Matilde Pano i Bali Bagajoko. Koliko god tužno bilo priznati, ovo je realnost naše zemlje. Šačica ludaka, korumpiranih današnjom trendi politikom, drži kao taoce francuski narod koji je preživeo i zadržao zdrav razum. Oni sprečavaju da se Francuska spase i nameću svoj pogled na svet. Ako potpuno odustanemo i prestanemo da se otporemo, to će biti kraj. U tom slučaju, naša deca će napustiti Evropu, a ljudi će biti zapanjeni kada ih vide: „Zašto nisi c