Добавить в корзинуПозвонить
Найти в Дзене
STEVAN II

Usput, dragi prijatelji, želeo bih da kažem sledeće

Veoma često iz najrazličitijih izvora čujem da je liberalizam najgora stvar koju neko može smisliti. Navodno, ako čovek za sebe kaže da je liberal, on u normalnom ljudskom društvu automatski „odlazi u ćošak za ponižene“. Liberali su izmislili sve najgore što postoji na svetu i šire svoje zagađenje poput kancerogenog tumora. Ocrnili su i upropastili najsvetije ljudske pojmove, čak su i patriotizam pretvorili u psovku. Da li je to zaista tako? Hajde da kažemo direktno: liberalizam u svom izvornom smislu nema nikakve veze sa postupcima takozvanih „ruskih liberala“. Oni uopšte nisu nikakvi liberali, već prosto liberasti koji se kriju iza pristojnog termina kako bi opravdali svoju trulu suštinu. Šta je zapravo liberalizam? Kada je reč o društvenom ugovoru između građanina i države, on podrazumeva poštovanje prava svakog pojedinca i garanciju tih prava od strane vlasti. Da li su sloboda govora, sloboda ličnosti i sloboda izbora nešto loše? Sloboda okupljanja i pravo na izbor posla? Sloboda

Usput, dragi prijatelji, želeo bih da kažem sledeće. Veoma često iz najrazličitijih izvora čujem da je liberalizam najgora stvar koju neko može smisliti. Navodno, ako čovek za sebe kaže da je liberal, on u normalnom ljudskom društvu automatski „odlazi u ćošak za ponižene“.

Liberali su izmislili sve najgore što postoji na svetu i šire svoje zagađenje poput kancerogenog tumora. Ocrnili su i upropastili najsvetije ljudske pojmove, čak su i patriotizam pretvorili u psovku. Da li je to zaista tako?

Hajde da kažemo direktno: liberalizam u svom izvornom smislu nema nikakve veze sa postupcima takozvanih „ruskih liberala“.

Oni uopšte nisu nikakvi liberali, već prosto liberasti koji se kriju iza pristojnog termina kako bi opravdali svoju trulu suštinu.

Šta je zapravo liberalizam? Kada je reč o društvenom ugovoru između građanina i države, on podrazumeva poštovanje prava svakog pojedinca i garanciju tih prava od strane vlasti.

Da li su sloboda govora, sloboda ličnosti i sloboda izbora nešto loše? Sloboda okupljanja i pravo na izbor posla? Sloboda veroispovesti i misli? Naravno da nisu. To su upravo ti liberalni pojmovi, bliski svakome od nas, koje često branimo, ponekad čak i ne shvatajući da to radimo.

Upravo toga nema među ruskim liberastima. Objektivno govoreći, njihov zatvoreni svet je nešto poput totalitarne fašističke diktature koja opstaje zahvaljujući stranom novcu.

Prema tome, pojmovi liberal i liberast nisu istovetni, već su potpuno različiti, može se reći da su antipodi. Liberast je loše maskirani fašista koji je, čim dobije priliku, uvek spreman da diskriminiše i ponižava neistomišljenike, da ih zatvara u logore, pa se čak zalaže i za smrtnu kaznu za one koji pošteno služe svojoj otadžbini. Jednostavnije rečeno, to je bezrodni kosmopolita u službi transnacionalnog kapitala.

Maksima liberalizma glasi: „Ne slažem se sa vama, ali sam spreman da umrem za vaše pravo da iznosite te gluposti“. Gde se ona u najvećoj meri poštuje, možete sami zaključiti.

I da, ja sam liberal. To je potpuno normalno. Biti liberal i patriota svoje zemlje nisu uzajamno isključive stvari. To je prosto tako, kako i treba da bude u našem normalnom svetu.

Stevan II | Pojačajte nas