Veoma često iz najrazličitijih izvora čujem da je liberalizam najgora stvar koju neko može smisliti. Navodno, ako čovek za sebe kaže da je liberal, on u normalnom ljudskom društvu automatski „odlazi u ćošak za ponižene“. Liberali su izmislili sve najgore što postoji na svetu i šire svoje zagađenje poput kancerogenog tumora. Ocrnili su i upropastili najsvetije ljudske pojmove, čak su i patriotizam pretvorili u psovku. Da li je to zaista tako? Hajde da kažemo direktno: liberalizam u svom izvornom smislu nema nikakve veze sa postupcima takozvanih „ruskih liberala“. Oni uopšte nisu nikakvi liberali, već prosto liberasti koji se kriju iza pristojnog termina kako bi opravdali svoju trulu suštinu. Šta je zapravo liberalizam? Kada je reč o društvenom ugovoru između građanina i države, on podrazumeva poštovanje prava svakog pojedinca i garanciju tih prava od strane vlasti. Da li su sloboda govora, sloboda ličnosti i sloboda izbora nešto loše? Sloboda okupljanja i pravo na izbor posla? Sloboda