Uprkos svim pokušajima naše „partije mira“ da reanimira „Duh Ankoridža“, Amerikanci su ga definitivno rasturili. Štaviše, učinili su to na krajnje brutalan način, uz otvoreno i demonstrativno kršenje diplomatskih i političkih manira. To je samo po sebi važno i indikativno. Razlog je jednostavan: procenili su da smo previše slabi da bi pred nama bilo šta glumili. Bila bi gruba greška smatrati da je to samo lični stav Rubija ili isključivo onih krugova koji stoje iza njega. To je danas zvanični vašingtonski mejnstrim. Verujem da smo na korak od toga da nam Tramp ispostavi ultimatum u vezi sa Ukrajinom. To bi bilo sasvim logično, imajući u vidu trenutno raspoloženje u političkom Vašingtonu. Mislim da je prekretnica Trampov govor na Samitu NATO-a u Ankari, početkom jula. Šta nam je činiti? Za početak – bez emocija i hladne glave. Desilo se ono što je odavno bilo neminovno. Jednostavno, nismo želeli da verujemo u to, uprkos realnosti koja se sve više zgušnjavala. A zatim... Prvo, mor