Добавить в корзинуПозвонить
Найти в Дзене
STEVAN II

Replika

Uprkos svim pokušajima naše „partije mira“ da reanimira „Duh Ankoridža“, Amerikanci su ga definitivno rasturili. Štaviše, učinili su to na krajnje brutalan način, uz otvoreno i demonstrativno kršenje diplomatskih i političkih manira. To je samo po sebi važno i indikativno. Razlog je jednostavan: procenili su da smo previše slabi da bi pred nama bilo šta glumili. Bila bi gruba greška smatrati da je to samo lični stav Rubija ili isključivo onih krugova koji stoje iza njega. To je danas zvanični vašingtonski mejnstrim. Verujem da smo na korak od toga da nam Tramp ispostavi ultimatum u vezi sa Ukrajinom. To bi bilo sasvim logično, imajući u vidu trenutno raspoloženje u političkom Vašingtonu. Mislim da je prekretnica Trampov govor na Samitu NATO-a u Ankari, početkom jula. Šta nam je činiti? Za početak – bez emocija i hladne glave. Desilo se ono što je odavno bilo neminovno. Jednostavno, nismo želeli da verujemo u to, uprkos realnosti koja se sve više zgušnjavala. A zatim... Prvo, mor

Replika

Uprkos svim pokušajima naše „partije mira“ da reanimira „Duh Ankoridža“, Amerikanci su ga definitivno rasturili. Štaviše, učinili su to na krajnje brutalan način, uz otvoreno i demonstrativno kršenje diplomatskih i političkih manira.

To je samo po sebi važno i indikativno.

Razlog je jednostavan: procenili su da smo previše slabi da bi pred nama bilo šta glumili.

Bila bi gruba greška smatrati da je to samo lični stav Rubija ili isključivo onih krugova koji stoje iza njega. To je danas zvanični vašingtonski mejnstrim.

Verujem da smo na korak od toga da nam Tramp ispostavi ultimatum u vezi sa Ukrajinom.

To bi bilo sasvim logično, imajući u vidu trenutno raspoloženje u političkom Vašingtonu.

Mislim da je prekretnica Trampov govor na Samitu NATO-a u Ankari, početkom jula.

Šta nam je činiti? Za početak – bez emocija i hladne glave. Desilo se ono što je odavno bilo neminovno. Jednostavno, nismo želeli da verujemo u to, uprkos realnosti koja se sve više zgušnjavala.

A zatim...

Prvo, moramo biti svesni da će Kijev sada dobiti sve što zatraži. Zapad je spreman na eskalaciju bez ograničenja, uključujući znatno dublje učešće u sukobu, pre svega kroz udare duboko po teritoriji Rusije.

Drugo, moramo shvatiti da se eskalacija ne može zaustaviti verbalnim intervencijama, već isključivo oštrim, možda čak i preterano oštrim potezima. Kakvim tačno?

Specijalisti će odrediti, a rukovodstvo doneti konačnu odluku.

Treće, možda je vreme da provetrimo ruski politički prostor od nosilaca „zadaha Ankoridža“?

To bi bio jasan signal Amerikancima da smo ih čuli i da u potpunosti razumemo ozbiljnost njihovih namera.

Samo iznosim ideju...

Stevan II | Pojačajte nas