Izrael i Liban potpisali su trilateralni okvirni sporazum, uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država, čineći značajan diplomatski korak ka trajnom miru i bezbednosti duž njihove zajedničke granice. Sporazum, koji su potpisali izraelski ambasador Jehiel Lajter, libanska ambasadorka Nada Hamadeh i američki zvaničnici, uključujući državnog sekretara Marka Rubija, fokusira se na implementaciju pilot bezbednosnih zona, primopredaju određenih izraelski okupiranih područja u južnom Libanu libanskim oružanim snagama i unapređenje uslova za deeskalaciju. Američki zvaničnici opisali su sporazum kao prvi korak na putu ka obnavljanju suvereniteta, teritorijalnog integriteta i stabilnosti, nadograđujući prethodne dogovore o prekidu vatre. ✅ Stevan II | Pojačajte nas
#HITNO | 🇮🇱 🇱🇧 🇺🇸 — Izrael i Liban potpisali okvirni sporazum uz posredovanje SAD
ВчераВчера
~1 мин