godinama ne prestaje da nas zabavlja. Na papiru, prijem građana postoji da bi država bila bliža narodu. U praksi, čovek ponekad stekne utisak da dobar deo posetilaca jednostavno promaši zgradu psihijatrijske klinike. Setih se jednog slučaja od pre desetak godina. Ulazi u kancelariju mlada plavuša. Besprekorno obučena, skup parfem, savršena frizura. Samo pogled... negde iza mene, kao da razgovara sa nekim koga samo ona vidi. Sela je i, gotovo šapatom, rekla: – Druže, obraćala sam se svima. Policiji, tužilaštvu, raznim državnim službama... Niko nije hteo da se bavi mojim slučajem. Vi ste mi poslednja nada. Pomislih: dobro, da čujemo kakva je muka. – Izvolite. Duboko je uzdahnula. – Moj komšija pokušava da me ubije. Hoće da mi otme stan. Već mesecima me zrači psihotronskim zracima. Iza ograde je postavio repetitore kojima utiče na moje misli. Već mi je bilo jasno o čemu se radi, ali posao je posao. Na prijemu građana čovek mora da sasluša svakoga. – Dobro – rekoh ozbiljno. – A
Nedavno smo jedan kolega i ja, obojica oficiri, sedeli u kancelariji za prijem građana i, uz kafu, raspravljali o jednom fenomenu koji
СегодняСегодня
2 мин