Բուդապեշտում քնած ժամանակ դաժանաբար կացնահարվել է ՀՀ ԶՈւ լեյտենանտ Գուրգեն Մարգարյանը։ Նա մեկնել էր ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն Խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում անգլերեն լեզվի դասընթացներին մասնակցելու նպատակով։ Մարդասպանն անմիջապես ձերբակալվել է Հունգարիայի ոստիկանության կողմից: Հունգարիայի դատարանը դատապարտեց ռամիլ սաֆարովին ցմահ բանտարկության: 31.08.2012 Հունգարիայի իշխանությունները որոշում են կայացրել արտահանձնել սաֆարովին ադրբեջանին: Որտեղ ռազմական հանցագործը հերոսացվում է և ազատ արձակվում ստանալով պարգևներ պետության կողմից։ ՀՀ նախագահ Ս.Սարգսյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանը խզում է դիվանագիտական հարաբերությունները Հունգարիայի հետ: Պետական հեղաշրջումից հետո պաշինյանի կառավարությունը սկսել է վերականգնել հարաբերությունները Հունգարիայի հետ։ Лейтенант армянских вооруженных сил Гурген Маргарян был зверски зарублен топором во время сна в Будапеште. Он ездил для участия в курсах английского языка в рамках программы НАТО «Партнерство ради мира». Убийца был немедленно арестован венг
Բուդապեշտում քնած ժամանակ դաժանաբար կացնահարվել է ՀՀ ԶՈւ լեյտենանտ Գուրգեն Մարգարյանը։ Նա մեկնել էր ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն Խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում անգլերեն լեզվի դասընթացներին մասնակցելու նպատակով։ Մարդասպանն անմիջապես ձերբակալվել է Հունգարիայի ոստիկանության կողմից: Հունգարիայի դատարանը դատապարտեց ռամիլ սաֆարովին ցմահ բանտարկության: 31.08.2012 Հունգարիայի իշխանությունները որոշում են կայացրել արտահանձնել սաֆարովին ադրբեջանին: Որտեղ ռազմական հանցագործը հերոսացվում է և ազատ արձակվում ստանալով պարգևներ պետության կողմից։ ՀՀ նախագահ Ս.Սարգսյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանը խզում է դիվանագիտական հարաբերությունները Հունգարիայի հետ: Պետական հեղաշրջումից հետո պաշինյանի կառավարությունը սկսել է վերականգնել հարաբերությունները Հունգարիայի հետ։
Лейтенант армянских вооруженных сил Гурген Маргарян был зверски зарублен топором во время сна в Будапеште. Он ездил для участия в курсах английского языка в рамках программы НАТО «Партнерство ради мира». Убийца был немедленно арестован венгерской полицией. Венгерский суд приговорил сафарова к пожизненному заключению. 31.08.2012 власти Венгрии приняли решение об экстрадиции сафарова в азербайджан. Где военный преступник был героизирован и освобожден, получив награды от государства. Президент Армении С.Саргсян заявил, что Армения разрывает дипломатические отношения с Венгрией. После госпереворота правительство пашиняна начало восстанавливать отношения с Венгрией.