Վնուկովոյի մաքսատան աշխատակիցները Հայաստանի քաղաքացու են ձերբակալել՝ 9 միլիոն ռուբլի արժողությամբ ոսկյա շղթան Թուրքիա տանելիս
«Վնուկովո» օդանավակայանի մաքսատանը ձերբակալել են Հայաստանի 32-ամյա քաղաքացու, ով  փորձել է 9 միլիոն ռուբլի արժողությամբ երկու կիլոգրամանոց ոսկյա շղթան Թուրքիա տանել, հայտնում է ՌԴ Դաշնային մաքսային ծառայությունը (FTS):
Քննվում է  քրեական գործ հարուցելու հարցը  Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 226.1 հոդվածով (ռազմավարական նշանակություն ունեցող ապրանքների և ռեսուրսների մաքսանենգություն): Ազատազրկման առավելագույն ժամկետը մինչև 7 տարի է։
FCS-ը նշել է, որ, ըստ ձերբակալվածի, «շղթան ամենօրյա օգտագործման առարկա է, որը գնվել է 50 հազար ռուբլով»։ Սակայն փորձաքննությունը ցույց է տվել, որ շղթան պատրաստված է 999 կարատանոց ոսկուց, դրա արժեքը կազմում է 9 մլն ռուբլի, հավելել են վերահսկիչ մարմնի մամուլի ծառայությունից։