Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց Մոսկվայում Երևանի և Բաքվի միջև Վաշինգտոնում սկսված բանակցությունները շարունակելու հնարավորության մասին
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց Մոսկվայում Երևանի և Բաքվի միջև Վաշինգտոնում սկսված բանակցությունները շարունակելու հնարավորության մասին։
Ազատություն ռադիոկայանի հայկական ծառայությանը տված հարցազրույցում նա հերքել է այն պնդումները, թե կան արևմտյան և ռուսական նախագծեր, որոնք տարբերվում են միմյանցից։ Վարչապետն ընդգծել է, որ հայկական կողմն ընդունել է ռուսական կողմի ներկայացրած կարգավորման առաջարկը։
«2022 թվականի օգոստոսին ռուսական կողմը գրավոր առաջարկություն ներկայացրեց, մենք ընդունեցինք, Ադրբեջանը՝ մերժեց։ Մենք չենք տեսել, որ Ռուսաստանը երկրորդ անգամ այս տարբերակը դնի սեղանին»,- նշել  է վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը նաև հավելեց, որ եթե ինքը կամ իր թիմը հստակ չիմանան թե ինչպես է պետք հասնել ցանկալի խաղաղության, ապա կգնան հրաժարականի: