Սպանություն՝ Սյունիքում․ ԶՊՄԿ պահնորդի մարմնի վրա հայտնաբերվել է վեց հրազենային վնասվածք
Ապրիլի 12-ին հրազենի գործադրմամբ սպանություն է  տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Դատաբժշկական փորձագետի նախնական եզրակացության համաձայն՝ մահացածի դիակի վրա հայտնաբերվել է 6 հրազենային վնասվածք։ Այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը։
«Ժամը 18:30-ի սահմաններում «Կապան» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել ոստիկանության Կապանի բաժին և հայտնել են, որ շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Կապան խոշորացված համայնքի Շղարշիկ Բանավանի տարածքում գտնվող «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ի խողովակաշարի պահպանման պահակակետ, որտեղ հայտնաբերել են տղամարդու դի»,- հայտնում է աղբյուրը։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Սյունիքի մարզի բնակիչ, նշված գործարանում որպես պահնորդ աշխատող 57-ամյա Հայրապետ Մելիքսեթյանն է: Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ դիակի զննությամբ մարմնի վրա հայտնաբերվել է հրազենային  6 վնասվածք, այդ թվում՝ գլխի և որովայնի հատվածում:
Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: