Bugun Milliy olimpiya Bosh assambleya yig'ilishi o'tkaziladi.
Unda tashkiliy masalalarga ham etibor qaratiladi. Hususan, kun tartibidan tashkilotga yangi vice-prezident saylash masalasi ham o'rin olgan.
Unga ko'ra, ayni paytda O'zbekiston taekvondo WT associaciyasi raisi sifatida faoliyat olib borayotgan SHerzod Rixsibaevich Tashmatov MOQda vice-prezident lavozimiga saylanishi kutilmoqda.
Malumot uchun, SHerzod Tashmatov uzoq yillardan buyon sport sohasi rivojiga o'z hissasini qo'shib kelmoqda. U kishi o'z vaqtida O'zbekiston boks federaciyasi birinchi vice-prezidenti sifatida ham ko'plab yutuqlarga erishgan. Hususan, Rio Olimpiadasida bokschilarimizning muvaffaqiyati ham ushbu inson bilan bog'liq. O'shanda charm qo'lqop ustalari Olimpiadada 7 ta medalga ega chiqqandilar.
SH. Tashmatov bugungi kunda O'zbekiston taekvondo WT associaciyasidan tashqari, O'zbekiston MMA associaciyasida ham rais o'rinbosari sifatida faoliyat yuritmoqda.